19 Mart 2014 Çarşamba

ONCE UPON A TİME


Bu diziyi ilk gördüğümde anaaa pammık prensesi dizi yapmışlar masaldan dizi mi olur hehehe tutmaz bu demiştim.Tabi pamuk prensesin en sevmediğim masal kahramanı olmasınında etkisi büyük.Sen 7 tane adamla aynı evde yediğin önünde yemediğin ardında yaşa sonra yağlı ballı prensi kap götür.O elmalar müstahak sana keşke 2 kat zehir basaydı cadı..


sevmediğin ot burnunun dibinde biter hesabı kuzenimde kaldığım bir gece mecburen bir bölümünü izledim ve dizinin sadece pamuk prensesten ibaret olmadığını bütünnnnnn masal dünyasını kapsadığını görünce ilgimi çekti.
1. bölümü bi izliyim bari dedim.1,2,3,4 derken bildiğin diziyi takip etmeye başlamışım.


dizimizin konusu şöyle ; Beyaz Atlı Prens (Josh Dallas)( prenste prens yani), Pamuk Prenses’i (Ginnifer Goodwin) öperek uyandırır ve tüm masal kahramanlarının katıldığı büyük bir düğünle evlenirler ve sonsuza kadar mutlu yaşarlar lalalallallala diye beklerken Kötü Kalpli Kraliçe (Lana Parrilla), düğünü basar ve tüm kahramanları lanetleyeceğini ve onların mutlu sonlarını alacağını söyler.

eee masal bu illa bir kurtacı olacak, kurtarıcıda Prens ve Prensesin doğacak kızı Emma (Jennifer Morrison) olmasın mı ?
Olsun olsun ama öyle hemen doğar doğmaz değil kurtarıcılığında belli şartları var canım ancak  28 yaşına bastığında laneti kaldırabilecek.Kraliçe laneti hazırlayadursun Emma doğuverir.kraliçe onun peşine mi düşsün lanetimi hazırlasın derken büyülü orman halkı tek kurtuluşları olan Emmayı kaşla göz arası perinin koruyucu büyüsü ile dünyaya gönderi verirler.Kraliçe, dediğini yapar ve Büyülü Orman içindeki tüm kahramanları lanetler. Böylece tüm kahramanlar dünyada Storybrooke adında bir kasabada, mutlu sonları Kötü Kalpli Kraliçe tarafından çalınmış, zamanları durmuş bir şekilde kapana kısılır. Artık tüm mutlu sonlar kraliçe’nindir. Hiç biri bir zamanlar Büyü Orman’da yaşadığını hatırlamaz ve kendilerinin masal kahramanı olduklarını bilmezler.Emma ise dünyada kimsesiz, yalnız başına büyür ve genç bir kadın olur. 28. yaş gününde evinin kapısı çalınır. Gelen kişi elinde kocaman bir masal kitabı olan, 10 yıl önce evlatlık verdiği oğlu Henry’dir. henry ise Stroybrooke’ta Belediye Başkanı Regina’nın  yani kötü kalpli kraliçenin üvey oğludur  ve tüm bu gerçekleri bilen, farkında olan tek kişidir. Henry Emma’yı, Regina’nın Kötü Kalpli Kraliçe, kendisininse Pamuk Prensesin kızı olduğunu söyler ve asıl hikayemiz burada başlar.       macera dolu bir dizi anlayacağınız kırmızı başlıklı kızdan pinokyoya, külkedisinden hansel ile gretele  kadar aklınıza gelen gelmeyen bütün masal kahramanlarının hikayesi  mükemmel ve zeka dolu bir senaryo ile bir araya getirilmiş çocukken dinlediğimiz okuduğumuz o büyülü dünyayı tekrar hatırlamak isterseniz işte o dizi bu dizi şekerler :):):)                                                                                                                                                  


4 yorum:

 1. Canm çok güzel bi yazı olmuş, hatta komiik. Yaratıcılığın katıldığı yazıları ciddden seviyorum. Dizi gözüme hiç çarpmamıştı ama yorumdan sonra bi ara vakit bulursam mutlaka bakmalıyım da kendini yazınla zirveye taşıdı =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Güzel yorumun için çok teşekkürler :) yazılarından ilham aldıgım birinin benim yazımı beğenmesi cok gurur verici :):)

   Sil
 2. Bende aynı duygularla başladım diziye. Dizi boşluğu yaşıyordum ne izleyeyim filan derken bir bakayım dedim şimdi bağımlısı oldum. Ayrıca yorumunda çok güzel olmuş ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bağımlılık yapan bir dizi :):)Teşekkürler beğenmene çok sevindim :):)

   Sil